Mercedes W114

Wielbiciele klasycznych samochodów często nie są w stanie zaakceptować faktu, że właściciele niektórych z nich zamiast pozostawić je w oryginalnym stanie zaczynają poddawać je pewnym nie do końca akceptowalnym “w środowisku” modyfikacjom. Co jeśli samochód pozostaje niemal w oryginalnym stanie, ale jego modyfikacje dotyczą jedynie zawieszenia i kół?

I tutaj mamy doskonały przykład takiego klasyka – Mercedes W114 pierwszej serii, który został odratowany od pewnej zagłady na złomowisku. Właściciel zadbał o porządny remont blacharki, przywrócił wnętrzu samochodu dawny blask i…no właśnie…postanowił samochód zaopatrzyć w nieoryginalne felgi, a zawieszenie zamienić na air-ride.

Gdy pierwszy raz widziałem ten samochód stał jeszcze na oryginalnych felgach z założonymi klasycznymi metalwymi kołpakami. Później pojawiły się felgi, które widać na poniższych zdjęciach. Co by nie mówić samochód wzbudza sensację wszędzie, gdzie się pojawi, a ilość nagród , które zdobył na różnych zlotach jedynie potwierdza fakt, że właściciel póki co nie przesadził z modyfikacjami.

Zorganizowanie tej sesji wymagało nieco zachodu, bo chciałem dobrać odpowiednie do tego samochodu tło. W końcu otrzymałem zgodę na zrobienie sesji zdjęciowej pod pięknym, klimatycznym dworkiem. Oto, co z tego wyszło:

Leave a Reply